T.N. Strona główna  
 
   
 
 
      TU JESTEŚ:   » T.N. Strona główna   » Zawody
 

Zawody

oraz wyniki zmagań sportowych

Prezentujemy wyniki zawodów klubowych przeprowadzanych głównie na wyjazdach organizowanych przez T.N. oraz zawodów w których biorą udział nasi zawodnicy i klubowicze.

 

Wyniki zawodów z poprzednich sezonów dostępne są w siedzibie Klubu T.N.

[txt. 10]

 

Warszawska Liga Szkolna 2009

Sezon: 2009/2010

Sukces T.N.

W sobotę 21 listopada odbyła się III  eliminacja, a zarazem finał Warszawskiej Ligi Szkolnej. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii młodzików.

Do zawodów finałowych liderem klasyfikacji był Wojtek Kowalczewski, liczyliśmy więc na medalową pozycję. W pierwszej rozegranej konkurencji Wojtek zajął IV m-ce i perspektywa zwycięstwa w "generalce" zaczęła się nieco oddalać. Natomiast Karol Fic dzięki II m-cu w slalomie gigancie przesunął się znacznie do przodu. Wszystko zależało więc od ostatniej konkurencji - kombi race. I tutaj nasi zawodnicy pokazali klasę zajmując dwa pierwsze miejsca, czym powtórzyli wynik osiągnięty w drugiej eliminacji Ligi.

O zaciętości rywalizacji o czołowe lokaty świadczy fakt, że w kombi race między drugim a szóstym zawodnikiem było 5 setnych sekundy różnicy. Ostatecznie, po wspaniałym finiszu w klasyfikacji generalnej triumfował Karol Fic nieznacznie wyprzedzając Wojtka Kowalczewskiego. To naprawdę znakomite osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt silnej obsady w tej kategorii wiekowej.

Na uznanie zasługuje też VII m-ce Bartka Muszyńskiego, który w przekroju wszystkich eliminacji wykazał się dużą stabilnością formy zajmując regularnie punktowane lokaty. Pochwały także dla reszty naszych młodzików  - Huga Czajkowskiego, Janka Prądzyńskiego i Kacpra Jadackiego, któremu udało się wreszcie przełamać złą passę nie kończenia przejazdów.

Duże brawa należą się rodzeństwu Baranowskim: Amelia zakończyła rywalizację obsypana gradem medali, dzielnie choć z przygodami startował Kornel i wreszcie Kamil swoim VI miejscem w "generalce" dzieci starszych potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki tej kategorii. Gratulacje także dla pozostałych klubowiczów za udział w rywalizacji i rodzicom za dopingowanie swoich pociech. Należy też wspomnieć, że kategorie seniorskie zdominowali w tej edycji Ligi zawodnicy TN. Wśród kobiet dominowała Dominika Przyłęcka, wśród mężczyzn Wojciech Fic, Tomasz Krzymień i Michał Prądzyński zgarneli wszystkie medale.

Sukces naszych reprezentantów stanowi znakomity prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Powodzenia i sukcesów w dalszej rywalizacji!

Wyniki z Finału Warszawskiej Ligi szkolnej do pobrania:

[zz. 28]

 

 
 

T.N. Strona główna | Towarzystwo Narciarskie | Treningi | Obozy | Zawody | Galeria zdjęć | T.N. latem | Serwis | Kontakt
© T.N. Wojciech Fic   O witrynie | Newsletter